Kıbrıs’ta kışın ne giyilir ?

Kıbrıs’ta kışın ne giyilir ?

Sizlere bu güne kadar yazdığımız yazılarda Kıbrıs halkından, kültürel özelliklerinden, coğrafyasından ve gece hayatından bahsetmiştik. Tabi ki casino ve kumarhaneleri es geçmemek lazım. Kıbrıs gece hayatı hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmaya özen gösterdik. Tarihi yerlerin yanında turizm anlamında da öncü olan belde ve şehirleri sizlerle buluşturduk. Kıbrıs’a genellikle kumarhanelere ve tatil için giderler. Akdeniz ikliminde olduğundan dolayı yazları sıcak ve kurak geçer adada. Bu yüzden turistler açısından da en fazla tercih edilen turizm bölgelerinin başında geliyor. Deniziyle ve muhteşem coğrafyası ile aynı zaman da plajları ile harika bir yaşam merkezi Kıbrıs. Peki ama kışları Kıbrıs’ta geçirmek zorunda kaldıysanız ne yapmanız gerekir ?

Kıbrıs’ta kışları nasıl geçer diye sorarsanız, oldukça yağmurlu diye cevap veririz sizlere. Aynı zamanda Kıbrıs’ın sisleri de meşhurdur. Sisten dolayı bir çok uçak seferini iptal eder veya gecikme yaşar. Kışın Kıbrıs’a seyahat ediyorsanız, kesinlikle esintiye maruz kalmamanız adına yanınıza kışlık giyecek bir şeyler almanızı önemle tavsiye ediyoruz. Hava yapısı oldukça değişkendir. Bir anda güneş kendisini gösteri verir. Ardından hava birden kapanabilir ve yağışa çevirebilir. Ayrıca etrafı açık olduğu için sert esen rüzgarlara maruz kalabilirsiniz. Üşütmemeniz için adaya giderken yanınızda kesinlikle kazak, kaban, mont türünden giyim ürünleri bulundurmalısınız. Soğuk kemiklerinize kadar işlemesiz rüzgarla birlikte. Açıkçası hazırlıklı gitmeniz konusunda oldukça fayda vardır.

Hasta olmadan adadan geri dönmek istiyorsanız, bavulunuza almanız gerekenleri sizlere söyledik. Tabi ki fazlasıyla soğuk bir hava da beklemeyin. Bu gittiğiniz döneme endeksli olarak ta değişebilir. Hangi ayda adaya seyahat ettiğinizin oldukça önemi var. Çok soğuk günler geçirdiği de oluyor fakat genelde ılıman iklim etkisi altında. Yalnız belirttiğimiz üzere sis ve yağmur konusunu es geçmemeniz gerekir bazen de fırtınalar çıkabiliyor. Kendinizi iyi korumanız gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden bavulunuzu da iyi hazırlamanız gerektiğini düşünüyoruz. Soğuktan korunmak için kesinlikle bir bere de sizler için uygun olacaktır. Ayrıca bot türü bir ayakkabı ile de ayaklarınızı soğuktan koruyabilirsiniz. Bu tür durumlara oldukça dikkat etmelisiniz.

Sizlere bu güne kadar sürekli Kıbrıs’ın yazından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise kış mevsiminde Kıbrıs’ta nelere dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmeye çalıştık. Yapacağınız geziler öncesi sizlere sunduğumuz tavsiyeleri kesinlikle dikkate almanızı öneririz. Hasta olup bir tatil geçirmek yerine, tavsiyelerimizi göz önünde bulundurarak sağlıklı bir şekilde adaya gidip gelebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz ile birlikte adaya gidecekseniz biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Zira çocuk hiç bir şeye benzemez. Kendi sağlığınızdan önce onları düşünüyorsanız, onlar içinde kazak ve mont ayrıca bot tarzında ayakkabıları çantanıza koyabilirsiniz. En azından çocuğunuz için uzun kollu sweet short kesinlikle bulundurmalısınız. Oteller de de klima yüzünden hasta olmamaya dikkat etmenizi öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*